Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan’da bulunan Adrasan Balıkçı Koyu, Akdeniz’in saklı kalmış doğa güzelliklerinden yalnızca bir tanesidir. Tekne turlarının ve balıkçılığın yaygın olduğu Adrasan Balıkçı Koyu’nda doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Ağaçlar arasında, deniz ve orman manzarası eşliğinde huzurlu bir tatil yapabileceğiniz Adrasan Balıkçı Koyu sizleri bekliyor. Doğası gereği, Antalya’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerden bir tanesi olan Adrasan Balıkçı Koyu, evinize gitseniz bile her an, her dakika özleyeceğiniz bir doğa manzarasına sahiptir. Peki Adrasan Balıkçı Koyu özellikleri nelerdir? Gelin yakından bakalım…

Adrasan’ı günübirlik ya da konaklamalı ziyaret etmek isterseniz, mutlaka Adrasan Balıkçı Koyu’nu ziyaret edin. Adrasan’a günübirlik giderim ama konaklama nasıl yapacağım derseniz de Rengarenk Bungalov yardımınıza yetişecektir. Adrasan bungalov evleri arasında yer alan tesis, Antalya bungalov evleri denildiğinde de akla gelmektedir. Hem de Adrasan Balıkçı Koyu’na yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmayı unutmayın. Güzel bir Adrasan bungalov tatili deneyimlemek için, bu fırsatı kaçırmayın…

Adrasan Balıkçı Koyu’na Nereden Gidilir?

Adrasan’ın gizli kalmış doğa harikası Balıkçı Koyu’na gitmek için, Adrasan’a gitmeniz gerekmektedir. Adrasan sahil yolu üzerinden yaklaşık 200 metrelik bir patika yol üzerinden Adrasan Balıkçı Koyu’na ulaşabilirsiniz. Araç girişi bulunmamaktadır ve sadece trekking yaparak ulaşmak gerekmektedir. Adrasan Balıkçı Koyu’na gitmek için başka bir alternatif bulunmamasından dolayı, Adrasan’a gitmek gerekmektedir.

Adrasan’a gitmek için de; kendi aracınız ile yolculuk deneyimleyebilir ya da otobüs seferlerine göz atabilirsiniz. Kendi aracınız ile Adrasan’a gitmek ve oradan da Adrasan Balıkçı Koyu’nu ziyaret etmek istiyorsanız; Antalya – Kemer – Kumluca – Adrasan güzergahını takip etmeyi unutmayın. Otobüs seferleri ile Adrasan Balıkçı Koyu’na gitmek için ise; Antalya Otogarı’ndan Kumluca ilçesine giden otobüslere binilmelidir.

Ulupınar’ı geçtikten sonra, Adrasan sapağında inilmelidir ve oradan Adrasan’a yolcu taşıyan taksilere binebilirsiniz. Taleplerinize göre; otostop da çekebilirsiniz. Adrasan’a gitmek ve Adrasan Balıkçı Koyu’nun güzelliklerini keşfetmek için geç kalmamanızı öneriyoruz… Dileyenler tekne turlarına katılarak da Balıkçı Koyu’nu ziyaret edebilirler.

Adrasan Balıkçı Koyu Özellikleri

Adrasan Balıkçı Koyu, ateş yakılması yasak olan bir bölge olmasından dolayı bakir kalmış ve gün geçtikçe doğallığına doğallık katmaktadır. Araç girişi yasaktır. Sadece 200 metrelik patika üzerinden yürüyeyerek ulaşmak mümkündür. Duş ve tuvalet var. Ayrıca Adrasan Balıkçı Koyu’nda herhangi bir işletme bulunmamasından dolayı, hazırlık yapmadan gitmemek gerekiyor. Denize girecekseniz, mutlaka deniz ayakkabısı ya da terlik kullanmalısınız. Çünkü plaj alanı taşlık yapıdadır. Denizi yavaş yavaş derinleşmektedir ve deniz tarafı kumluk yapıya sahiptir. Suyunun berrak olmasından dolayı, göz ile belirli bir noktaya kadar sualtını inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?