Antalya kent merkezine 100 kilometre mesafede yer alan Adrasan, Antalya’nın incisi olarak bilinmektedir. Antalya’nın Kumluca ilçesi sınırları içerisinde yer alan Adrasan; bakir koyları, tekne turu eğlencesi ve Suluada ile adından sıkça söz ettirmektedir. Kemer ilçe merkezinden yaklaşık 47,8 kilometre mesafede bulunmaktadır. Adrasan, sadece Antalya’da yaşayanlar tarafından değil, yurt dışından Adrasan’a gelen ziyaretçiler tarafından da yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Çam ağaçları ile çevrili 2 kilometre uzunluğa sahip plaja sahip olan Adrasan ulaşım rehberi yayında. Adrasan’a gitmeden önce rehberimizi incelemeyi ve detayları gözden geçirmeyi unutmayınız.

Adrasan, diğer Antalya tatil beldelerine kıyasla daha sessiz ve daha sakin bir bölgedir. Kış sezonu çok sakin olan Adrasan, yaz sezonunda da oldukça sakin geçmektedir. Gözle görülür bir kalabalık var ancak sezon yoğunluğu olarak kafanızı şişirmeden, sakince tatil yapabileceğiniz bir kalabalığa sahiptir. Adrasan; tekne turu, balıkçılık, Likya Yolu yürüyüşü, bungalov tatili ve yüzme alternatifleri bakımından sık sık ziyaret edilmektedir. Adrasan’a gidip güzel bir tatil sezonu geçirmek istiyorum derseniz; Rengarenk Bungalov Adrasan’da sizleri bekliyor olacaktır. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanıp, arkadaşlarınızla ve ailenizle beraber huzurlu bir tatil deneyimleyebilirsiniz.

Adrasan Ulaşım Rehberi

Adrasan, ulaşım açısından oldukça kolay bulunabilir bir güzergah üzerinde yer almaktadır. Kemer ve Finike’nin tam ortasında Kumluca ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ulaşım için; kendi aracınızı kullanabilir ya da toplu ulaşım araçlarını tercih ederek, Adrasan’ı ziyaret edebilirsiniz.

Muğla güzergahı üzerinden gelmiyorsanız ve Antalya güzergahından Adrasan’a gidecekseniz; mutlaka ilk olarak Antalya’ya uğramanız gerekmektedir. Yolculuğunuz; Antalya – Kemer – Ulupınar – Kumluca – Adrasan güzergahında geçecektir. Antalya’dan yola çıktıktan sonra, sırasıyla; Kemer ve Ulupınar’a gideceksiniz. Ulupınar merkezinden geçiş yaptıktan sonra; yol üzerinde bulunan herhangi bir yol ayrımına sapmadan düz ilerlemeniz gerekmektedir.

Ulupınar’dan sonra Kumluca – Kemer yolu üzerinden Kumluca güzergahını takip etmeniz gerekiyor. Adrasan’a gitmek için, Kumluca’ya gelmeden sağ tarafta Kumluca Bölge Trafik Denetleme Müdürlüğü bulunmaktadır. O nokta da, güzergahınıza göre sol tarafa giden yol Adrasan’a gitmektedir. Adrasan yoluna döneceksiniz.

Yaklaşık 8 ile 10 kilometre kadar bol virajlı bir yol üzerinden Adrasan’a ulaşmış olacaksınız. Adrasan’a sadece kendi aracınız ile değil, aynı zamanda toplu taşıma araçları kullanarak da ulaşım sağlamanız mümkündür. Antalya Otogarı’ndan Adrasan’a giden dolmuşlar mevcuttur. Antalya’dan Kumluca’ya giden otobüslere binerek, Adrasan sapağına kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Adrasan sapağından da, taksi tutarak; Antalya’nın incisi Adrasan’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Ek olarak; Adrasan’dan Antalya’ya ve Antalya’ya dan da Adrasan’a giden otobüsler günün belirli saatlerinde hizmet vermektedir. Antalya Otogarından sefer saatleri ile ilgili ek bilgi alabilirsiniz. Keyifli yolculuklar dileriz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?