Akdeniz’in incisi Adrasan, yeni ziyaretçilerini bekliyor. Kumluca ilçesine bağlı Adrasan, Antalya’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerin başında yer almaktadır. Arkadaşlarınızla ya da ailenizle beraber doğal ve tarihi güzelliklerini keşfedeceğiniz Adrasan’da unutmayacağınız izole bir tatil sizleri bekliyor. Faydalanmanız için Adrasan’da nereler gezilir içeriğimizi oluşturduk. Adrasan’ı keşfetmek için geç kalmayın.

Akseki Koyu

Adrasan sınırları içerisinde yer alan Akseki Koyu’nu doğası anlatılamayacak kadar güzeldir. Akseki Koyu’nun çevresi kayalık ve taşlık bir bölge olmasından dolayı, ulaşım seçeneği olarak sadece tekne kullanılabilir. Plaj alanında ince kum yapısı bulunan Akseki Koyu; dalış ve yüzme aktiviteleri için de uygundur. Doğası gereği bakir bir bölge olan Akseki Koyu’nda doğanın kalbinde keyifli vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. Tekne turlarına katılarak ya da tekne kiralaması imkanlarından faydalanarak, Akseki Koyu’nda turlayabilirsiniz.

Adrasan Likya Yolu Parkuru

Tarihi Likya Yolu’nun bir parkuru da Adrasan üzerinden geçmektedir. 20’den fazla doğa yürüyüşü parkuruna ev sahipliği yapan Tarihi Likya Yolu yürüyüşünü mutlaka deneyimlemenizi öneriyoruz. Bol bol fotoğraf çekip, doğa manzarası izleyebileceğiniz Adrasan Likya Yolu parkuru sizleri bekliyor.

Adrasan Ceneviz Koyu – Porto Ceneviz Koyu

Adrasan Ceneviz Koyu veya Porto Ceneviz Koyu olarak da bilinen koy, doğal sit alanı olarak ilan edilmiştir. Yamaç tarafında bulunan tarihi kale kalıntıları, koya ismini vermiştir. Günübirlik tekne turlarına katılarak ya da ücret dahilinde tekne kiralaması yaparak Adrasan Ceneviz Koyu’nu keşfedebilirsiniz. Yüzme ve dalış aktiviteleri yapılabilir.

Beydağları Milli Parkı

Antalya’nın en meşhur Milli Parkları arasında bulunan Beydağları Milli Parkı, Adrasan’a 40 kilometre mesafede bulunmaktadır. Mavi ve yeşilin her tonunu yakından görebileceğiniz Beydağları Milli Parkı’nda tarihi izlere de rastlayacaksınız. Tarihi geçmişi ve doğasından dolayı ziyaret edilmesi gereken Beydağları Milli Parkı’nı keşfetmeyi unutmayın.

Sazak Koyu

Sazak Koyu, Adrasan’da sık sık ziyaret edilebilen bir koydur. Günübirlik tekne turlarına katılarak veya tekne kiralaması deneyimleyerek ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca Sazak Koyu’na yürüyerek de gidilebilir. Adrasan sahil üzerinden orman içerisinde yer alan patikayı kullanarak Sazak Koyu’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Musa Dağı’na sırtını dayamış olan Sazak Koyu’nu mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Suluada

Suluada, Adrasan’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerden bir tanesidir. Sadece Antalya’nın değil, Türkiye’nin de Maldivleri olarak bilinen Suluada, denizi ve kumsalı ile adından sıkça söz ettirmektedir. Doğallığına doğallık katmış harika bir bölge olan Suluada’da huzurlu bir gezi deneyimi için, geç kalmadan yola çıkmanızı tavsiye ederiz.

Gelidonya Feneri – Taşlıkburnu Feneri

Taşlıkburnu Feneri olarak da bilinen Gelidonya Feneri, Adrasan’a ortalama 12 kilometre mesafede yer almaktadır. Gelidonya Feneri, tarihi yapısından dolayı koruma altındadır. Ek olarak; Tarihi Likya Yolu parkuru üzerinde bulunan Gelidonya Feneri, sık sık ziyaret edilmektedir. 237 metre yüksekliği bulunan Gelidonya Feneri, ülkemizin en yüksek feneri olarak kabul edilmektedir.

Adrasan Deresi

Adrasan Koyu’na akan Adrasan Deresi, Adrasan’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerin başında yer almaktadır. Adrasan Deresi üzerine kurulu işletmeler, yaz sıcağında serinlemenize imkan sağlamaktadır. Adrasan lezzetlerini keşfetmek isterseniz Adrasan Deresi’ni mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz. Dere üzerinde birbirinden güzel ördek ve balık türleri de yaşam sürmektedir. Bunaltıcı yaz sıcağında serinlemek için Adrasan Deresi’ni ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Musa Dağı

Olimpos ve Adrasan’ı birbirinden ayıran Musa Dağı, harika bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Doğa yürüyüşü ve manzara seyri aktivitelerinin bolca yapıldığı bir lokasyon olan Musa Dağı’nı ziyaret etmeyi unutmayınız. Adrasan’ı günübirlik veya konaklamalı ziyaret ettiğinizde, Musa Dağı ve çevresinde mutlaka gezintiye çıkın. Konaklamalı tatil nerede yapacağım derseniz de, Rengarenk Bungalov sizi bekliyor olacaktır. Musa Dağı gölgesinde, ferah bir ortamda hizmet veren tesis, Adrasan bungalov evleri arasında adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Antalya bungalov evleri tatili ve Musa Dağı gezintisi için geç kalmayınız.

Kız Kalesi – Adrasan Kalesi

Bir diğer adıyla Kız Kalesi olarak da bilinen Adrasan Kalesi Osmanlı döneminde inşa edilmiş ve o dönemde savunma kalesi olarak kullanılmıştır. Katip Çelebi, Azrasan Kalesi olarak yazmış ve Evliya Çelebi ise Adrasan Kalesi olarak yazmıştır. Manzarası ve doğası gereği sık sık ziyaret edilen Adrasan Kalesi ve çevresi tarihin tozlu raflarına da tanıklık etmiştir. Heybeti, doğası ve güzelliği Adrasan Kalesi’ni özel kılmaktadır.

Yanartaş – Chimera

Yanartaş, Yüzyıllardan beri yanan doğal bir ateştir. Beydağları Milli Parkı sahasında bulunan Yanartaş’ın Adrasan’a olan mesafesi 35 kilometredir. Farklı hikaye ve efsanelere konu olan Yanartaş, günübirlik gezi planı yapmak isteyenlerin rotasında bulunmaktadır. Sizlerde Yanartaş’ı ziyaret etmek ve bu doğa mucizesine şahitlik etmek için geç kalmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?